top of page

SHOPPING IL הערכות והכנות

Updated: Nov 2, 2020


SHOPPINGIL

ShoppingIL הוא חג המכירות הישראלי שמקביל לחגי המכירות האמריקאיים CYBER MONDAY BLACK FRIDAY, יום הרווקים הסיני ועוד חגי מכירות שמתקיימים כולם בחודש נובמבר. חג הקניות הישראלי SHOPPING IL חל השנה ב7-8 בנובמבר, יותר מ1,000 אתרים משתתפים למשך 48 שעות. בשנת 2017 סך הקניות של כלל הקונים היה כ- 60 מיליון שקל, וסל הקנייה הממוצע היה 362 ש"ח. במאמר נסקור את כל הטיפים לאיך לעשות את היום הזה למוצלח במיוחד.

אז דבר ראשון ניתן למקסם את החשיפות שלכם השנה על ידי רישום לזאפ בזירת מסחר מיוחדת בלינק בלינק הזה. אם לא תרשמו לזאפ תופיעו רק בגוגל בתור עסק אך הקהל לא יוכל לראות את המבצעים וההנחות שלכם, אז שימו לב לזה. תוכלו לייצר קישור מגוגל לתוך זאפ ששם יופיעו המבצעים הספציפים שלכם. המטרה של השילוב בין שאפ לגוגל לעסק שלכם היא הגברת טראפיק ביום המכירות.

טיפ זאפ: זאפ דורשים כמה הכנות ספציפיות שכוללות בין היתר הכנת לוגו בפורמט מקובל (JPG, PNG, GIF) בגודל של 60 על 170, הגדרה של סוג המבצע (לדוגמא 1+1, הנחה קבועה, הנחה של 50% על המוצר השני וקנייה של מוצר אחד וקבלה חינם של מוצר נוסף). את המבצע כדאי לקשר לדף המוצר אצלכם. בנוסף חובה לעלות לפחות 8 מוצרים ספציפים ולא ניתן לעלות הנחה כוללת לכלל המוצרים. את המוצרים יש לשייך לקטגוריה שהכי מתאימה למוצרים שלכם ואם לא מצאתם אחת כזאת, זאפ יעזרו לכם.

טיפ מוצר: מכיון ש Shopping IL מציע טראפיק גבוה במיוחד ופוטנציאל קניות גדול במיוחד שווה שתתנו הנחות גדולות במיוחד על המוצרים הכי חזקים שלכם, זה יגרום לאנשים להבין שיש לכם מוצרים טובים במחירים טובים. שימו לב שההמלצה כאן היא לא להפסיד על המוצר אותו תמכרו.

בנוסף מומלץ להציע היצב של 8 מוצרים לפחות על מנת שתוכלו לחבר את הקונים העכשווים בשני ימי המכירות שלכם למכירות עתידיות על ידי חשיפה של שלל המוצרים שלכם. תנו תוקף למבצעים שלכם, שווה להזכיר שהמבצע הוא מתאריך עד תאריך וזאת על מנת לגרום לקונים לקנות את המוצרים עכשיו ללא דיחוי. מחיר נמוך לאורך זמן עלול לגרום לפגיעה בתדמית המותג ועל כן תוקף למבצע יכול למנוע את המצב הזה.

בגלל שיש להרבה צרכנים חדוות קניות אפשר לאתגר אותם והציע הנחה נוספת על כמות או מחיר. הרבה אנשים מחכים להנחות הגדולות כדי לבזבז וכאן יש הזדמנות נהדרת למינוף המכירות.

טיפ מלאי: הדבר הכי חשוב הוא לוודא שיש לך מלאי זמין. ימים כאלה מביאים הרבה מכירות ולכן לא כדאי יהיה לאכזב את הלקוחות בכותרת – המלאי אזל. אם הגעתם למצב שאין לכם מלאי, שווה כמובן לעדכן זאת על מנת שלא תתבצענה הזמנות שאין באפשרותכם לשלח, כמובן שכדאי לעדכן גם מתי יתעדכן המלאי על מנת שלקחות שרוצים את המוצרים יוכלו לחזור ולקנות אותם. כדאי לוודא שמערך האריזה שלכם ערוך גם הוא עם חומרי אריזה, קרטונים, סלוטייפ, וכו. עוד דבר שחשוב מאוד הוא לסנכרן את המלאי באתר עם המלאי הקיים באמת. ערכו ספירת מלאי וודאו שאין חוסר תיאום בין האתר למדף.

טיפ משלוחים: במיוחד עבור ימי המכירות האלה יצאה גוגל שיתופי פעולה עם חברות מישלוחים על מנת להפוך את חווית החג לטובה יותר. אם יש לכם פתרון שילוח כדאי לוודא איתם מחדש האם הם ערוכים לטפל בהזמנות. לגבי הלקוחות, כדאי לאפשר איסוף חינם מהמחסן שלכם או מאחת החנויות, הרבה אנשים מעדיפים לחסוך את דמי המשלוח וזאת אופציה נוספת עבורם להוזיל את המחיר. המון לקוחות מחפשים משלוחים חינם. שווה לנסות לגלם את מחיר המשלוח בתוך מחיר המוצר ובכך להעצים את חווית הקניה של הלקוח. הדבר תלוי כמובן במחיר המוצר שלכם, אם המחיר ללקוח הוא 49.90 כנראה שיהיה לכם קשה לגלם את מחיר המשלוח בתוך המוצר.


36 views0 comments

Kommentare


bottom of page