top of page

מה זה Instagram Shadowban, האם זה באמת קיים? ואיך זה קשור לפוסטים שלנו


המושג שנשמע הרבה לאחרונה בהקשר של אינסטגרם הוא - Instagram Shadowban הוא התגלה לאחרונה לאחר שכמה בלוגרים וצלמים שמו לב שהתמונות שהם מעלים לא מופיעות בהאשטגים מסויימים וזה מוריד להם חשיפות רבות לפוסט. אז מה זה בדיוק Instagram Shadowban ? איך זה משפיע על החשבון שלכם? ובעיקר ממה כדאי להזהר כדי לא להפסיד חשיפות, לייקים, תגובות ועוקבים. באינסטגרם מכחישים שיש דבר כזה, ומסבירים שחלק מהשינויים באלגוריתם החדש מונע מיוזרים מסויימים להחשף להאשטגים כאלה או אחרים וכל משתמש עשוי לראות תוכן שונה גם כאשר הוא מסתכל על אותו חיפוש בזמנים שונים.

Instagram Shadowban

אבל עם עובדות קשה להתווכח, וככל שהמונח צבר פופולריות הוא עזר להסביר את הירידות בחשיפות או מעורבות, הגבלות חשבון, או תוצאות שליליות אחרות על חשבונות האינסטגרם של הבלוגרים השונים. שוב, אף אחד מאלה אינם מיוחסים לכל סוג של צל כזה או אחר שמעיב על החשבון. האלגוריתם של אינסטגרם ממלא תפקיד גדול בהישג יד, אשר מוסדר על ידי גורמים רבים, רבים אינם ידועים לנו הציבור.

לגבי הגבלות חשבון, אלה בדרך כלל מתרחשות רק כאשר חשבון או משתמש מתנהג בצורה שבה אינסטגרם מזהה את זה כהתנהגות של בוט או סוגי הפעילויות החורגות ממגבלת האינסטגרם שנקבעה להיות בטווח משתמשים "נורמלי". אז מה הם גבולות אלה? בואו לשבור אותם בצורה ברורה יותר.

1. חוקי FOLLOW / UNFOLLOW בסיסיים

יש למעשה מגבלה על מספר חשבונות שאפשר לעקוב אחריהם באינסטגרם. המגבלה היא בדיוק 7,500 חשבונות. ברגע שהגעתם למגבלה הזו, תצטרכו להסיר מישהו כדי להיות מסוגל לעקוב אחר מישהו חדש. עם זאת, 7,500 חשבונות זה המון תוכן לעקוב אחריו! זה יהיה מאוד קשה עבור משתמש ממוצע להיות באינטראקציה עם זה הרבה אנשים וכל כך הרבה תוכן. לעומת זאת, אין מגבלות על מספר האנשים שיכולים לעקוב אחרי החשבון שלכם, בין אם אתם משתמש אישי או עסקי.

לאינסגרם יש גם מגבלות קפדניות מאוד לגבי מספר האנשים שאפשר לעקוב אחריהם בפרק זמן מסוים, אם כי כמה גורמים משפיעים על מספר זה. לחשבונות חדשים יש מגבלות נמוכות יותר על מספר החשבונות שהם יכולים להוסיף לפי שעה או מדי יום. גודל החשבון שלכם (מספר האנשים שעוקבים אחריכם) עשוי גם הוא לתרום למגבלה שאליה תוכלו להגיע. אמנם יש כמה מגבלות שאינסטגרם מתארים במפורש, אך הגבול של אחרי כמה חשבונות אפשר לעקוב בשעה או ביום לא מצויינים בפירוש, את זה היינו צריכים לגלות לבד בבדיקות שערכנו. בכל מקרה, יש מידע סותר רב ברחבי האינטרנט, אבל הנתונים הטובים ביותר שבדקנו מציינים מגבלה של 30 לשעה וסך של 800 ליום.

שוב, ייתכן שאנשים מסוימים יחרגו ממגבלות אלה, בהתאם לגורמי חשבון שונים, כולל מעורבות בתוכן החשבון שלהם. אבל לנסות לעבור את הגבולות האלה מעמיד אותכם בסיכון של מעבר לחשבון תחת מעקב או חשבון מוגבל, ובמקרים קשים, חשבון מושעה ל24 שעות או יותר. לעיתים יש מגבלות למספר החשבונות שניתן לבטל תוך שעה או יום.

2. לייקים לשעה

אחת המגבלות המוצהרות יותר של אינסטגרם היא מספר הלייקים שניתן לעשות. פעולה זו מוגבלת למכסה של 350 לייקים לשעה. אם חרגתם ממגבלה זו, סביר להניח שהחשבון שלכם יסומן כחשבון ספאם והגישה אליו תוגבל למשך 24 שעות לפחות. לאחר הפרות חוזרות ונשנות של מגבלה זו, החסימה על החשבון תימשך זמן רב יותר בכל פעם, וכתוצאה מכך השבתה קבועה של החשבון ללא יכולת ערעור.

למרות שזה נשמע רע, 350 לייקים לשעה הם בערך 6 לייקים בדקה או 1 כל 10 שניות. רוב הסיכויים שהמשתמש הממוצע לא יגלול ויעשה לייקים ללא הפסקה במשך שעה שלמה ולכן רוב המשתמשים לא יחרגו מהמגבלה הזו, אלא אם כן הם משתמשים בכלים אוטומטיים כדי להקל על מעורבות וחשיפה (וכלים אלה מפרים את תנאי השימוש של אינסטגרם).

| כשמדובר בהשארת תגובות על פוסטים באינסטגרם, ישנם שוב מקורות סותרים לגבי מה האלגוריתם מאפשר, ואינסטגרם אינו מספק את המספר המדויק. אנחנו מעריכים שמגבלה שמרנית לתגובות תהיה סביב ה-100 ליום. בנוסף למספר של תגובות, אינסטגרם מזכיר לנו במפורש כי לא ניתן לעשות @mention ליותר מחמישה אנשים בתגובה אישית ואתם לא יכולים לכתוב את אותה תגובה שוב ושוב. זה אומר שאתם לא יכול להעתיק ולהדביק את אותה תגובה על מספר הודעות במקביל.

3. הודעות אישיות

בנוסף להגבלה על הלייקים ומספר התגובות או ההערות, לאינסטגרם יש הגבלות על הודעות ישירות שנשלחות ביניכם לבין חשבונות אחרים. ניתן לשלוח הודעה ישירה למשתמש יחיד או לקבוצה של עד 15 אנשים. כל הודעה ישירה יכולה להכיל עד 500 תווים בלבד. כאשר תגיע למספר זה, לא יופיעו תווים נוספים בטקסט. באפשרותכם לשלוח את ההודעה ולהמשיך להקליד בהודעה נוספת. גם כאן המטרה היא למנוע מבוטים להציף לכם את החשבון בפרסומות מטרידות ותכני ספאם.

4. מספר האשטגים לפוסט

אינסטגרם מגביל בבירור את מספר ההאשטגים על פוסט ל-30. אנשים רבים מנסים להכפיל את השימוש בהאשטגים על ידי כתיבת 30 האשטגים בפוסט ולאחר מכן עוד 30 כתגובה. מבחינה טכנית, אפשר לעשות את זה, אבל אינסטגרם יתייחס רק ל 30 האשטגים הראשונים, לכן אם האשטאגים הוספו אחר כך, אינטגרם לא יתיחס אליהם יותר.

5. תיוג משתמשים בפוסט

ניתן לתייג עד 20 אנשים בפוסט. הדבר נעשה באמצעות הפונקציה Tag People במהלך תהליך ההעלאה או באמצעות תג בעת עריכת פוסט שפורסם. בסטורי לעומת זאת תוכלו לתייג עד 10 אנשים בפוסט.

סיכום:

כפי שראיתם האלגוריתם של אינסטגרם מאוד ברור, הוא מנסה להגן על היוזר מפני בוטים שמשחיתים את השימוש ברשת ומפני ספאמרים. באופן מאוד פשוט מי שעובר על החוקים נענש, הרשימה שסיפרנו תעזור לכם לשמור על החשבון שלכם.

בקישור הזה http://bit.ly/insta_test1 תוכלו לבדוק האם החשבון שלכם מאבד טראפיק או חשיפות בגלל שימוש לא נכון.


1,185 views0 comments
bottom of page