top of page

העולם בראשות גוגל – חוות דעת


גוגל נמצאת היום בראש פרמידת המזון האינטרנטי. יש לה את כל היכולות הדיגיטליות הדרושות לאסוף מידע על העולם המערבי, וזאת באמצעות מעקב אחר חשבונות הג'י מייל שלנו. כולנו חתמנו ואישרנו לגוגל לפני יותר מ-5 לבנות פרופיל עלינו ולקבץ מידע מכמה חשבונות.

משמעות הדבר היא שיש אפשרות לסכנרן בין הג'ימייל שלנו, לבין החיפושים שלנו, לבין החשבונות בהם התחברנו באמצעות חשבון האמייל שלנו. העולם המערבי משתמש בשירותי גוגל, אך אסיה והמזרח מרבים להשתמש בשירותים שונים. ינדקס מנוע החיפוש הרוסי שולט בתחומו ברוסיה ואילו ביידו שולט בתחום החיפוש בסין.

אך גוגל התחכמו אף יותר כאשר הציגו את האנדרואיד לעולם, מערכת ההפעלה לטלפונים סללולרים עבדה מעולה מחוץ לגבולות ארצות הברית. כל יצרניות הטלפוניים הסיניות וכל מתחרי אפל בחרו במערכת ההפעלה של גוגל על מנת לספק פלטפורמה מתחרה. העובדה הזאת העצימה מאוד את גוגל שיכלה כעת לפתוח פרופילים חדשים לכל אזרחי מדינות העולם באמצעות כמובן – חשבון ג'ימייל, יצירת פרופיל במערכות של גוגל ומעקב אחר לקוח.

מכאן שגוגל היא היישות היחידה בעולם שיש לה מידע כמעט על כל אזרחי העולם. סוכנות הביון הגדולות מתקשות לעשות זאת שנים רבות. מאמצעים רבים, טכנולוגיה, כספים ומשאבים המוערכים במליארדי דולרים מושקעים על ידי מדינות בעולם לצורך איסוף מידע על מקורות מודיעין רלוונטים. דבר שגוגל עושה באופן יומיומי בלי להניד עפעף.

כיון שגוגל גדלה במהירות מסחררת, וכמות המידע שלה היא אינסופית, כיון שכל יום היא גדלה ביחס ישר להיום שעבר, מתחזקת מעצת גוגל הרבה מעבר לכוחות הרגילים הפועלים בעולמינו, קרי – מדינות העולם. מעצמת העל מספר אחת מוצאת את עצמה שניה למעצמת העל של העולם החדש – גוגל.

בפני ארצות הברית שתי אפשרויות, האחת היא סנקציות מאוד משמעותיות, ממש כפי שהוצבו בפני כל מעצמה אחרת הצוברת כוח בלתי פרופורציונאלי, כגון קוריה ואירן בתחום הגרעין, סין בתחום הייצור, וכו. סנקציות כאלה ירסנו את כוח הגדילה של גוגל ויפה שעה אחת קודם! אחרת תמשיך גוגל לגדול מעל לכל פרופורציה ולסכן את המעמד של אזרחי העולם. יתר מזאת, באופן מסחרי נחשבת גוגל למונופל פרסומי בתחום האינטרנט (ביחד עם פייסבוק) על פי מגזין WIRED 2018.

האפשרות השניה היא להלאים את גוגל. פשוט כך. להפוך את גוגל לנכס לאומי אמריקאי על ידי שימוש בסעיף מיוחד של ביטחון לאומי, בו יטענו שגוגל מסכנת את מעמדה של ארצות הברית ועל כן יש להלאימה כדי למנוע סיבוכים נוספים הקשורים לגידול משמעותי במיוחד של החברה המסוכנת. כך תנכס לעצמה ארצות הברית את הכוח של גוגל ותמשיך "להגן" על העולם מכל רע.

אם נצרף את יכולות עיבוד המידע של גוגל, יכולות הפורפיילינג, יכולות הAI שלה החברה בנוסף לדרך בה החברה ממשיכה לצבור מידע יומיומי על כל אחד מאיתנו, ונחבר את זה ליכולות של גוגל בתחום הרובוטיקה (חברת בוסטון דינמקיס שנרכשה על ידי גוגל בשנת 2013.

להלן מספר סרטונים המציגים את היכולות של החברה בתחום הרובוטיקה.

ולסיום, לפני שנים רבות הסרט הזה נראה לנו בדיוני במיוחד ורחוק מהמציאות. היכולות החדשות של הרובוטים שראינו יכולות להיות מתורגמות לפיתוחים צבאיים ומשימות שיטור עירוני. צירוף של מהירות, ודיוק מירביים, כמו כן עמידות לתנאי חום וקור, ביצועים בלתי מתפשרים, חברו את העובדה שרובוט לא ישן ולא מתעייף, יכול להתמצא בסביבה לבדו, לא נופל (תודות לג'יירסקופים) ומצוייד באמצעי לראיית לילה, יתכן וכאן נמצאת מכונת הלחימה האולטימטיבית.

מה דעתם על המצב הזה כיום?

Comentarios


bottom of page