מדריך לשיווק בטיקטוק – כל מה שאתם צריכים לדעת
הבלוג שלנו יתן סקירה הסטורית קצרה על ההבדל בין טיקטוק למיוזקלי, לאחר מכן ניתן דוגמאות לקמפיינים מוצלחים ונסביר את שיטות העבודה שכדאי ליישם בהרצת קמפיין שיווק למותג בטיקטוק.


אז בואו נתחיל!

טיקטוק היא אפליקציית וידיאו למדיה חברתית בבעלות סינית עם היסטוריה מעט מוזרה ומסובכת. בספטמבר 2016 השיקה ByteDance את אפליקציית הווידיאו החברתית שלה, Douyin, בסין. שנה לאחר מכן הם הרחיבו את האפליקציה באופן בינלאומי, והפכו את השם לטיקטוק מחוץ לסין. טיקטוק החלה לבנות בסיס עוקסים חזק במיוחד באסיה וזו הייתה האפליקציה החינמית עם הכי הרבה הורדות בתאילנד בינואר 2018.

בעוד שטיקטוק/ Douyin הייתה האפליקציה המועדפת על שיתוף הווידאו החברתית במזרח, אפליקציה אחרת בבעלות סינית, Musical.ly, המשיכה להתנדנד במערב. Musical.ly (מיוזקלי) הייתה פלטפורמת וידיאו של מדיה חברתית שיצאה באוגוסט 2014 ואפשרה למשתמשים ליצור סרטוני ליפסינג (דיבוב) וסינכרון קצרים. צעירות ונערות אמריקאיות העדיפו את מיוזקלי במיוחד.


אנחנו מתקדמים ל 9 בנובמבר 2017 היום שבו הוציאה ByteDance עד מיליארד דולר לרכישת טיקטוק, שהתמזגה עם מיוזקלי ב- 2 באוגוסט 2018, ויצרה קהילת וידיאו אחת גדולה. עם זאת, הם דאגו להפריד את דוין בסין. טיקטוק זמינה כעת בלמעלה מ -150 שווקים, וב -75 שפות. היא פופולרית מאוד בחנויות האפליקציות של אפל וגם של אנדרואיד, והיא האפליקציה הכי מורדת בחנות האפליקציות של אפל, במשך כמה חודשים.עכשיו די עם ההסיטוריה, בואו נתקדם וננסה להבין איך זה טוב לאנשי שיווק!


מבחינת אנשי השיווק, הסיבה העיקרית להשתמש בטיקטוק היא לפנות לקבוצת לקוחות פוטנציאלית נוכחית (או עתידית). כאשרטיקטוקממוקדת באופן פעיל מאוד לבני 6-20 צעירים ובעיקר נשים! ברור כי סוגי החברות צריכות לשקול להשתמש בטיקטוק לשיווק ישמחו לדעת את הנתון הזה. לכן יותר כדאי להשתמש בטיקטוק למותגים המוכרים אופנה, מוצרי טיפוח, אוכל בריא ומשקאות, או מוצרי היגיינה נשית לגברים אגב אפשר לפרסם בטוויץ' אפליקציה לצעירים בני אותם גילאים אבל עם טרגוט אחר, גברים יקבלו שם מוצרים מתחום הגימינג בשמחה רבה. לטיקטוק יש כמה משתמשים לא טיפוסיים, אם כי לרוב מדובר בסלבריטאים ומשפיעים שמשתפים תוכן עם ליבת משתמשי ה- TikTok. ג'ימי פאלון, למשל, ידוע בשיתוף סרטונים בטיקטוק. הוא גם יוצר אתגרים עבור צעירי TikTokers.טיקטוק מתאימה יותר לבניית התלהבות, הגעה ומעורבות מאשר למכירה ישירה. מרבית המותגים המשווקים בטיקטוק משתמשים בה כדי להגביר את מודעות המותג. עסקים רבים מוצאים שהדרך הטובה ביותר למקד ללקוחות היא באמצעות אפליקציות ואתרי שיתוף וידיאו שונים במדיה חברתית. משווקים לעתים קרובות מפיצים את כספי השיווק שלהם במגוון ערוצים כי הוצאת כל התקציבים לפרסום בטלוויזיה הפך מזמן לכלי לא יעיל. לכן, אם אתם מכוונים לאותם סוגים של אנשים שאוהבים את טיקטוק, הגיוני יהיה שתקדישו לזה חלק מתקציב השיווק שלכם הנושא של פלטפורמת ווידיאו. אבל שימו לב, אל תפרסמו בטיקטוק רק בגלל ששמעתם שזה טרנדי וכדאי. תוודאו באמת שזה מתאים לרוח המותג ועולם המסרים שלכם, אחרת תפספסו את הפניה לקהל היעד ולא תחזירו את ההשקעה.נקודת המוצא של כמעט כל קמפיין שיווקי צריכה להיות קביעת יעדי הקמפיין. שאלו את עצמכם את השאלות הרגילות - מה אתם מנסחם להשיג עם הקמפיין הזה? מדוע אתם שוקלחם לשווק בטיקטוק? וכו.


פרסום הוא כלי חדש יחסית ב- TikTok. המודעות המקומיות נראות דומות מאוד לסטורי באינסטגרם רק שכאן זה במצב של מסך מלא. אתם יכולים להוסיף קישורים לאתר ולחצני קריאה לפעולה, כגון "הזמן עכשיו", אשר המשתמשים יכולים ללחוץ עליהם כדי להגיע לדף נחיתה מתאים.


טיקטוק מציע הרבה אפשרויות בעת עיצוב מודעות מקוריות בתשלום. אפשר לעקוב באופן מלא אחרי היוזר, מה שמקל על קביעת החזר ה- ROI של מסע הפרסום השיווקי שלך - בהנחה שהגדרתם תחילה את יעדי הקמפיין שלכם ואז תוכלו לחשב את ההחזר על ההשקעה שלך בהתאם. הבלוג הקודם שלנו עוסק בנושא החזר ההשקעה על מאמצי השיווק – לחצו כאן על מנת לקרוא את הבלוג.


בסיס המשתמשים הטיפוסי של טיטוק אוהב להתמודד עם אתגר ה- האשטאג. כנראה הידוע ביותר הוא #tumbleweedchallenge של ג'ימי פאלון שהחל אותו בתוכנית האירוח הטלוויזיונית שלו בשעות הלילה המאוחרות, The Tonight Show. פאלון קרא לאתגר את משתמשי טיקטוק להכין סרטונים של עצמם מתגלגלים על הרצפה לפסקול מערבון. בסופו של דבר משתמשי טיקטוק עשו יותר מ 8,000 סרטוני #tumbleweedchallenge.


כמובן, שלא צריך לסמוך על ידוענים כמו ג'ימי פאלון שיציבו את האתגרים שלכם בהאשטאג מסויים בטיקטוק. מותגים אחריםהצליחו לעשות זאת גם. לדוגמה, מקדונלד'ס הציב אתגר #bigmactiktok שהביא למעורבות חברתית מצוינת. האתגר (שנקבע על ידי מקדונלדס מלזיה) הזמין את אוהבי TikTok להכין סרטונים שבהם רקדו ל"ביג מק צ'אנט ". מקדונלד'ס הציע פרס של RM5,000 במזומן, יחד עם מגוון פרסים אחרים, בנוסף כל המשתמשים קיבלו קופון לביגמק בחינם. הפרסים במזומן הסתכמו ב20,000 RM.

אתגרי האשטאג יכולים הביא תנועה ומעורבות רבה אך בהוצאות מועטות (מלבד אולי כמה פרסים וקידום ממקומות אחרים ברשת) מטעם החברה המאתגרת. אתם יכולים גם להגדיר באופן רישמי את אתגרי האשטאג כחלק ממערך הפרסום של טיקטוק. סוג כזה של מודעה מציג למשתמש TikTok מודעת באנר המעבירה אותם לעמוד של הוראות וכללים לאתגר. TikTok מציב את כרזת הפרסום בדף הגלישה של משתמשים מתאימים. חברת הפרסום יכולה להציג את כל הערכים והאנליטיקה הרלוונטיים כך שתוכל לקבוע את הצלחת הקמפיין.


אם אתם מתכננים אתגר האשטאג, עליכם לקחת בחשבון את רמת הקושי שקבעתם. אין טעם לעשות אתגר קל מדי - כי בסופו של דבר זה אמור להיות אתגר. עם זאת, אינכם יכולים לעשות את זה כל כך מסובך שאנשים יפחדו לנסות אפילו. בעוד שגלגול על הרצפה כמו גשר הוא כנראה לא כל כך קשה, זה היה מביך עבור אנשים רבים ולכן הופך אותו למאתגר יותר. כדאי גם לא להיות רשימי נוקשה מדי באתגר ההאשטאג שלכם כיון שהיזורים אוהבים להוסיף קצת מאישיותם לסרטונים שלהם.


לעיתים נראה אפילו השתלטות של מותג על כל הפיד. השתלטות של מותגים היא נדירה יחסית, אך מדובר במותג "ששולט" על הפיד של הטיקטוק לזמן קצר. ההשתלטות הראשונה על המותג הייתה על ידי מותג האופנה GUESS, מה -1 בספטמבר עד 6 בספטמבר 2018. הם שילבו זאת עם אתגר hashtag ממותג. כל משתמש טיקטוק שפתח את האפליקציה במהלך תקופת ההשתלטות של המותג GUESS, הופנה לאתגר #InMyDenim. GUESS הקמפיין עבד גם עם יוצרים פופולריים @ourfire, @madison_willow, @jammincammy ו- @ operamericano.

ברור שאתה צריך להיות מותג משמעותי כדי ליצור השתלטות על מותג TikTok, ולא יכולה להיות יותר מהשתלטות של מותג אחד בכל פעם.תוכן שנוצר על ידי משתמשים (UGC) גדל באופן דרמטי בקרב משווקים דיגיטלים במהלך השנים האחרונות. במובנים רבים זהו הביטוי האולטימטיבי של מעורבות משתמשים. UGC ככל הנראה קל יותר למלכ"רים וארגונים ולא למותגים, אם כי זה אפשרי גם לפרסום חברתי של המותג. כנראה שהדרך הטובה ביותר לעודד UGC ב- טיקטוק היא לבקש מהעוקבים שלכם לקדם את המותג או הארגון על ידי יצירה והעלאה של תוכן מתאים. במובנים רבים זה דומה לאתגר האשטאג, שכמובן כרוך בזה שמשתמשים מעלים סרטונים של עצמם שעושים כל מה שנדרש באתגר.


המסעדה הסינית Haidilao לקחה קמפיין שיווקי שנוצר על ידי משתמשים כאשר הם ביקשו ממשתמשי טיקטוק להכין ולהעלות סרטונים קצרים של האוכל שלהם שהוכן, תוך שימוש במבחר מרכיבים מתפריט Haidilao. בסופו של דבר, 15,000 אנשים מדהימים צילמו את "חווית האוכל" שלהם.

שיווק משפיעים יכול לעבוד נהדר בטיקטוק, יש הרבה כוכבים צעירים שיוצרים אינטראקציה נהדרת עם המעריצים שלהם. כמו בכל שיווק משפיעים, עליכם לוודא כי אתם מנהלים מערכת יחסים אמיתית עם משפיעי טיקטוק שלכם ושהם יישארו אותנטיים לקהל שלהם. מותגים עובדים לרוב עם משפיעים על מנת להפיץ את המסר על סוגיהם האחרים של קמפיינים שיווקיים של טיקטוק.


זכרו כי קהל TikTok הוא בעיקר צעירים. שימוש לב שרבים מהם מפחדים לעבוד עם מותגים שיוכלים לפגוכ באותנטיות שלהם, כי אז הם יאבדו עובדים והנאמנות אליהם תאבד. על כן היו רגישים כאשר אתם באים לפנות אל המשפיענים.